Warszawa
Kutno

MasterKey

Ideą systemów masterkey jest stworzenie dostępu do budynku różnym grupom (osobom) zgodnie z ich potrzebami, a jednocześnie kontrolowanie ilości używanych przez użytkowników kluczy i ograniczenie ilości kluczy.
Ale najważniejszą zaletą systenów masterkey jest występowanie klucza (nazywanego master, klucz generalny, generał), który pozwoli otworzyć każde pomieszczenie. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach występowania zagrożenia.
Każdy chyba zetknął się z sytuacją, w której szukaliśmy klucza do jakiegoś pomieszczenia w pęczku kluczy i denerwowliśmy się, że potrzebny klucz zwykle odnajdowany być jako ostatni. Przy MasterKey unikamy tego, klucz jest zdeponowany w stałym miejscu (najczęciej ochrona, administracja) i mamy do niego szybki dostęp. Praktyka użtkowania systemów masterkey pokazuje, że spada drastycznie ilość zagubionych, złamanych i dorabianych kluczy. Są to wymierne korzyści finansowe. Rozwiązanie te doskonale sprawdzą się w firmach, galeriach handlowych, akademikach, obiektach użyteczności publicznej wspólnotach mieszkaniowych. Możemy stosować zamknięcia różnego rodzaju - wkładki, kłódki, zamki, zamki kasetkowe (szafkowe, meblowe)

Przykłady zastosowań systemów Master Key

Mieszkanie - Zwykle w drzwiach montowane są dwie wkładki, (wkładka, zamek na klucz piórowy), piwnica - najczęściej zamykana na kłódką z hartowanym pałąkiem, garaż. Rodzice swoim kluczem otwierają wszyskie pomieszczenia, dzieci mają klucz do mieszkania. W przypadku zagubienia przez dziecko klucza, pozostałe pomieszczenia są bezpieczne, a my tylko zmieniamy kodowanie (najprościej klucz) do mieszkania. Podobnie postępujemy z przyznaniem dostępu dla opiekunki dziecka.

Dom - Sytuacja podobna, różnica tylko w ilości pomieszczeń, często występują: furtka, śmietnik, pomieszczenie kotłowni, gospodarcze. Możemy np: ogrodnikowi dać klucz, który otworzy furtkę, altankę, pomieszczenie gospodarcze. dzieci swoim kluczem otwierają furtkę i dom, podobnie jak opiekunka.

Osiedla mieszkaniowe - W tym przypadku również można zastosować MasterKey, który ułatwi życie mieszkańcom i administratorowi. Mieszakńcy mają jeden klucz do swojej klatki schodowej, piwnicy, skrzynki pocztowej, mieszkania, wózkowni, rowerowni. Administrator klucz do wszystkich pomieszczeń oprócz mieszkań lokatorów.

Firmy - Elastyczność w budowie systemów masterkey pozwala zbudować dowolną strukturę dostępów do pomieszczeń służbowych w zależności do potrzeb służbowych pracowników. Znikają kłopoty związane z poszukiwaniem kluczy. Proszę zastanowić się ile używacie Państwo w firmie kluczy. A ile czasu zajełoby poszukiwanie kluczy w nagłej potrzebie otworzenia części pomieszczeń nie mówiąc o wszystkich. Prawdopodobnie skończyłoby się na wyważaniu drzwi przez strażaków, a jeśli to fałszywy alarm, koszty wymiany drzwi byłyby duże. A tak prosto można ich uniknąć dzięki MasterKey.
W sytuacjach z odejściem pracownika, jak często decydujemy się na wymianę wkładek bo boimy się że mógł dorobić sobie klucz. I ten problem rozwiązuje system MasterKey - wkładki i zamki zbudowane są na zastrzeżonych profilach, a klucze dorabiamy tylko my i wyłącznie właścicielowi sytemy po okazniu karty bezpieczeństwa.


Galerie handlowe, przedszkola, szkoły, uczelnie, akademiki, pensjonaty i hotele. We wszystkich tych obiektach używanie systemów Master Key jest praktycznie niezbędne i wręcz wskazane, głównie z powodu bezpieczeństwa. Proszę sobie wyobrazić poszukiwanie kluczy w celu otworzenia wszystkich pomieszczeń w wypadku ewakuacji obiektu.

Dyrektor

Kadrowa

księgowa

kier. biura

kier. techniczny

magazynier

sprzedawca

kier. produkcji

Przykład prostego systemu w firmie

Do każdego użytkownika przypisane są klucze z dostępem do pomieszczeń służbowych z których poszczególni użytkownicy korzystają. Wejście główne jest otwierdane przez wszystkich użytkowników. Dla lepszej czytelności oznaczyliśmy klucze kolorami.

System klucza centralnego

Klucz generalny w tym systemie daje dostęp do wszystkich pomieszczeń. Najczęściej kluczem generalnym dysponuje właściciel lub osoba zarządzająca danym budynkiem, przy czym może on być także użyty jako klucz awaryjny bądź ewakuacyjny.

Klucz grupowy pozwala na uzyskanie dostępu do części pomieszczeń niższego rzędu. Jedną z najczęściej spotykanych sytuacji jest ta, w której kluczem tym dysponują na przykład kierownicy zakładów lub osoby serwisujące dany rejon.

Klucz indywidualny daje dostęp tylko do jednego pomieszczenia.

System klucza centralnego System klucza centralnego System klucza centralnego System klucza centralnego

System wkładki centralnej

Klucz indywidualny w ramach tego systemu MasterKey jest przeznaczony do otwarcia drzwi wspólnych, użytkowanych przez większą ilość osób (są to między innymi piwnica – najczęściej zamykana na kłódkę czy też główne wejścia do budynków) oraz drzwi w pomieszczeniach indywidualnych (czyli na przykład garażu czy drzwi do mieszkania).

System ten w głównej mierze wykorzystuje się we wspólnotach mieszkaniowych oraz domach wielorodzinnych.

System wkładki centralnej System wkładki centralnej System wkładki centralnej