Pieczątki

 W naszej firmie wykonają państwo pieczątki innowacyjną metodą laserową, która umożliwia wykonanie gumki stempalarskiej o bardzo dużej szczegółowości i trwałości.. Pieczątki wykonane metodą laserową charakteryzują się bardzo czytelnym i wyraźnym odbiciem. Czas realizacji pieczątki w 1 godzinę od momentu złożenia zamówienia. Wykonujemy również suche stemple, które tworzą bardzo trwałą i jednocześnie subtelną, elegancką pieczęć tłoczoną, podkreślającą rangę dokumentów i zaproszeń.


Samodzielny projekt pieczątki - porady
 
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych klientów, oferujemy Państwu możliwość samodzielnego zaprojektowania pieczątek. 
Podstawowym kryterium oceny użyteczności pieczątki pozostaje jej czytelność

♦♦♦
Istotnym elementem wpływającym na czytelność pieczątki jest wielkość i krój zastosowanych czcionek. Czcionki przecienione słabiej odbijają się oraz obniżają trawłość gumki stempla.
♦♦♦
Minimalna wielkość czcionki to 7 pkt. Najczęściej stosuje się 9 pkt. 
♦♦♦
Ważne jest, aby czcionki pozostawały czytelne dla potencjalnego odbiorcy. Należy więc unikać czcionek zbyt ozdobnych, bardzo cienkich i bardzo grubych. 
♦♦♦
Dane adresowe, proponujemy zawsze wykonywać czcionką prostą, pozbawioną ozdobników. Pozwala to unikając błędów w ich interpretacji. 
♦♦♦
Dane istotne ( nazwa firmy, nazwisko), warto pogrubić lub napisać kursywą, co pomoże je wyróżnić. 
♦♦♦
Stosowanie pogrubienia czcionki do całej treści nie jest zalecane( należy pamiętać, iż zastosowanie w pieczątkach tuszu daje naturalny efekt pogrubienia. Zastosowanie pogrubienia dodatkowo do całej treści, wpłynie negatywnie na czytelność). 
♦♦♦
Należy pamiętać, iż określona wielkość automatu samotuszującego determinuje wielkość płytki tekstowej , a tym samym możliwą przedstawienia danej treść. Jeśli chcą Państwo , aby pieczątka odznaczała się małymi gabarytami, należy ograniczyć do minimum liczbę wierszy i znaków przypadających na każdy wiersz. 
♦♦♦
Prosimy o przesyłanie nam projektów pieczątek w postaci pliku .cdr. (czyli corel x3 lub 12 )Jest to wyjście optymalne. Należy także pamiętać o zmianie całego tekstu na krzywe( w tym celu proszę zaznaczyć tekst, a następnie wcisnąć kombinację klawiszy: (ctrl+q). Inne dopuszczalne formaty pliku : jpg, pdf,eps tif.

Pliki .jpg charakteryzuje z reguły wysoki stopień kompresji danych, co negatywnie wpływa na ich jakość. Często wymagają dodatkowej (płatnej) obróbki, czasem jednak zupełnie nie nadają się do wykorzystania w pieczątce. 

Umieszczenie w pieczątce logo jest dobrym pomysłem, należy jednak brać pod uwagę pewne ograniczenia. Technologia pieczątki wymaga zastosowania odpowiedniej minimalnej wielkości czcionki ( o czym było wyżej) i grubości linii. Nie każde logo da się umieścić na pieczące i przedstawić w postaci grafiki 2 kolorowej. Serdecznie zapraszamy do własnoręcznego projektowania płytki tekstowej . Uzyskany w ten sposób efekt, będzie bez wątpienia bliższy Państwa wyobrażeniom. Ze swojej strony zawsze oferujemy pomoc i odpowiedź na ewentualne pytania.